Prebrali ste? A čo na to vaša telo?

Alkohol je v našej spoločnosti považovaný za tolerovanú drogu... Ako to ale s jeho účinky na naše zdravie naozaj je? Čo sa deje v organizmu po prvom prípitku? Počas niekoľkých minút sa alkoholový toxín dostane ku všetkým bunkám v našom tele.


A aj keď môže byť v tú chvíľu už silne zriedený

Má stále istý - hoci aj celkom malý - účinok na každú bunku tela. Najprv pociťujeme ľahké povzbudenie. V rovnakom čase sa zaktivizuje obranný systém nášho tela, pretože sa snažia zbaviť nepriateľa. Biele krvinky začnú pracovať na tom, aby zbavili telo poškodených alebo mŕtvych buniek. Celkový počet obranných buniek v tele sa dočasne zníži. Vytvorí sa zhluky červených krviniek ako telesná stráž a vzniknú tak prekážky, ktorými je odrezaný prívod krvi k niektorým skupinám buniek v rôznych častiach tela, najmä mozgu, pričom niektoré z takto odrezaných buniek sú totálne zničené. Toto zhlukovanie červených krviniek môže byť viditeľné aj ešte za dvanásť hodín po vypití niekoľkých pohárikov. Pri každom požití alkoholu strácame určitý počet mozgových buniek, ktoré už nemôžu byť nahradené, aj keď ich funkcie preberajú ďalšie bunky.

Ako to s alkoholom vlastne je

Alkohol je aj podľa lekárov výborným rozpúšťadlom stresu, nervozity i úzkosťou, pretože uvoľňuje a nadväzuje pocit blaženosti. Takému vplyvu sa hovorí psychotropné vplyv čiže vplyv na duševné procesy. Alkohol spôsobuje zmenu prekrvenie, povzbudzuje vylučovanie tráviacich štiav, dokonca znižuje nepriaznivú zložku cholesterolu. Všetko však v malej dávke. Ale organizmus túži udržať si tento stav a vyžaduje dávky vyššie. Keď človek prestáva požívanie alkoholu kontrolovať a stáva sa závislým. Priaznivé účinky sa vytráca. Nastupujú povahové zmeny, úbytok schopností, chátrania, degenerácia. Objavuje sa impotencia, nádory, cirhóza, obličkové choroby. Aj pokožka stráca pružnosť a je zvädnutá.

Alkohol a naša pečeň

Po niekoľkých minútach začíname pociťovať uvoľnenie, ale niektoré časti tela začínajú kypět aktivitou. Bunky pečene zahajujú horúčkovitú činnosť smerujúcu k odstráneniu alkoholového toxínu. To je jeden z dôvodov, prečo majú ťažkí pijani tak opotrebovaná pečeň a podliehajú jednému z najzávažnejších dlhodobých účinkov alkoholu - cirhóze čiže tvrdnutie pečene. Dva poháre samozrejme cirhózu nespôsobí, avšak už ľahké - tzv "spoločenské" pitie môže spôsobiť inú nepríjemnú chorobu, a to akútny zápal pankreasu.

Čo na alkohol hovorí naše srdce

Dlhú dobu si lekári mysleli, že alkohol uvoľňuje cievy dopravujúce výživu k srdcu. Verilo sa, že pohár vína zlepší dodávku kyslíka do srdca, a tak zníži riziko srdcového záchvatu. Súčasné výskumy ukázali, že platí pravý opak. Pár pohárikov vyvolá kŕč vencovitých tepien, čím zníži prívod kyslíka do srdca, čo prispieva k vzniku infarktu myokardu - srdcovému záchvatu. Ťažké jedlo zapíja alkoholom môže byť pre osobu so zúženými vencovitými tepnami priamo vražedná kombinácia.

Sklenka plná prázdnych kalórií

Jedným z ďalších vážnych dopadov alkoholu na ľudský organizmus je jeho neblahý vplyv na nedostatočnú výživu. Ľudia, ktorí ho pravidelne pijú, totiž väčšinou poriadne nejedia. Má to dva dôvody: jednak alkohol otupuje alebo úplne ničí prirodzený mechanizmus hladu, jednak je alkohol bohatým zdrojom prázdnych kalórií. To znamená, že ak niekto vypije 0,5 litra vodky za deň, dodá svojmu telu približne 3000 kalórií. Ale ani jedna z týchto kalórií nemá sebemenší výživnú hodnotu.

U alkoholikov sa preto veľmi často môžeme stretnúť s úbytkom bielkovín as rôznymi avitaminóza. Alkoholici trpia chorobami ako beri-beri (nedostatok vitamínu B1), skorbut (avitaminóza - nedostatok vitamínu C) a pelagra (nedostatok niacínu). Nedostatok vitamínov, minerálov a výživných látok znižuje schopnosť organizmu brániť sa infekciám. K tomu pridáme zničenej biele krvinky a iné poruchy obranného systému a máme odpoveď, prečo na zápaly pľúc a iné nákazlivé ochorenie umiera viac alkoholikov ako abstinentov. Aj tí, ktorí pijú len príležitostne, trpia infekčnými chorobami viac ako tí, ktorí nepijú vôbec.

Šestnásť kociek cukru v jednom pive

Miešané a sladové nápoje (napr. pivo) obsahujú cukor, ktorý dopĺňa jedovatý účinok alkoholu. Pol litra piva obsahuje šestnásť kociek cukru. A človek, ktorý denne užíva alkohol, a to aj v malom množstve, má 16x vyššiu spotrebu horčíka ako abstinent.

Alkohol a "mladí dospelí

Jedným z najzávažnejších problémov spojených s drogovou závislosťou v posledných rokoch je zvýšenie spotreby alkoholu medzi mladistvými. Tento problém je spôsobený hlavne tým, že je to veľmi dostupná droga. Alkohol je príliš často braný na ľahkú váhu a dokonca propagovaný - pozri televíznej reklamy na pivo, vysielané počas celého dňa. Pozrime sa zblízka na spoločenské aj zdravotné problémy, ktoré pôsobia pri pití alkoholu ako v malých, tak veľkých dávkach, a posúďte, či alkohol môže nejako prospieť nášmu zdraviu, alebo ho naozaj skutočne ohrozuje.

Jeden pohárik naozaj stačí

Kvalitné víno či destilát môžu mať aj liečivé účinky na naše zdravie. Je dôležité si však uvedomiť, že zvýšená konzumácia alkoholu môže u nervovo labilných jedincov vyvolať závislosť a poškodiť mozog, pečeň, obličky aj pankreas.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: